SuperKOOL

Museum BroekerVeiling is SuperKOOL!

Hartstikke ZAAI en SuperKOOL
De Westfriezen hadden in de Middeleeuwen al een naam als producent van wortelen, kool en uien. En ook vandaag de dag kent de regio internationale marktleiders op het gebied van telen en veredelen. Maar wat weten we nog van het ambacht tuinders? Weten kinderen nog waar onze groenten vandaan komen? Museum BroekerVeiling houdt de Westfriese cultuur van tuinders en handel in ere en roept zich in 2016 uit tot het ZAAIste museum van Nederland. De zaaikalender is een eerste uiting die inwoners in de regio herinnert aan hun herkomst. Door de bijzondere ligging van onze akkers is het mogelijk om maar liefst twee keer per jaar te telen…uniek voor Nederland! Met een handige zaaikalender en een smaakvolle online receptenpagina deelt Museum BroekerVeiling haar kennis over de tuinderscultuur. Vanaf juni staat niet langer het zaaien centraal bij het Museum maar richten wij ons meer op het oogsten en zijn wij SuperKOOL!