Buitenmuseum Zomervakantie

Buitenmuseum Zomervakantie: Bezoek Museum Broekerveiling!

Op zoek naar een boeiend en avontuurlijk buitenmuseum zomervakantie? Kom naar Museum Broekerveiling in het pittoreske Broek op Langedijk en stap terug in de tijd van de oudste groentedoorvaarveiling ter wereld! Ontdek de rijke geschiedenis van de veilingcultuur terwijl je door de sfeervolle gebouwen en langs de authentieke vaartuigen wandelt. Laat je meeslepen door de verhalen over de handelaren en tuinders die hier ooit hun waren verhandelden. Ervaar zelf hoe het was om te bieden op groenten en fruit in de historische veilingzaal, waar het afslagveilen nog steeds plaatsvindt.

Plan uw museumbezoek!
Leuk, afwisselend en leerzaam!

Heerlijk uitje in de zomervakantie!

De drie uur zijn zó voorbij! Zeker een aanrader, ook zonder kinderen. Goed te doen bij minder goed weer.
Interessant, op een toegankelijke manier uitgelegd via audiotour. Zal zeker ook leuk voor kinderen zijn, en is absoluut niet kinderachtig voor 50+ ers. Ik wist niets over landbouw in een waterland als Noord-Holland.

Wat kun je verwachten bij een bezoek aan Museum Broekerveiling?

Gelegen in het schilderachtige Broek op Langedijk, onthult Museum BroekerVeiling een fascinerend stukje agrarische geschiedenis. Dit buitenmuseum, gevestigd op de plek van de allereerste groentedoorvaarveiling ter wereld uit 1887, biedt bezoekers een authentieke ervaring van de veilingcultuur die de basis legde voor moderne veilingpraktijken.
Bij Museum Broekerveiling wordt de geschiedenis levend gehouden door de originele veilinggebouwen, boten en gereedschappen die een eeuw aan verhalen herbergen. Het is een plaats waar bezoekers niet alleen toeschouwers zijn, maar ook actieve deelnemers in de dynamische wereld van de veiling, zie de volgende activiteiten:

Afslagveilen: Waag je in de historische veilingzaal en ervaar traditionele veilingmethoden door zelf te bieden op groenten en fruit. Neem plaats tussen de veilingmeesters en proef de spanning terwijl je meebiedt op de producten die rechtstreeks van de tuinders komen. Een unieke kans om de sensatie van het afslagveilen uit eerste hand te ervaren!

Rondvaart: Ontdek het Rijk der Duizend Eilanden tijdens een betoverende boottocht met verhalen van de schipper over het leven van vroegere tuinders. Terwijl je langs de kronkelende waterwegen vaart, word je ondergedompeld in de geschiedenis van dit unieke landschap en hoor je fascinerende anekdotes over de mensen die hier hebben gewoond en gewerkt.

Rondleidingen: Verken het museum en zijn omgeving met een audiotour of een begeleide rondleiding voor een diepgaand inzicht in de veilingcultuur en -geschiedenis. Leer meer over de evolutie van de veilingpraktijken, de technieken die werden gebruikt door de tuinders van weleer, en de impact van de veiling op de lokale gemeenschap. Een ervaren gids of een boeiende audiogids leidt je door de tentoonstellingen en wijst op interessante details die anders misschien over het hoofd zouden worden gezien.

Kortom, een bezoek aan Museum Broekerveiling tijdens je buitenmuseum zomervakantie belooft een onvergetelijke ervaring vol ontdekkingen, educatie en interactie met het rijke agrarische erfgoed van Nederland.

buitenmuseum-zomervakantie-broekerveiling

Ontdek het PROEFLAB tijdens jouw Buitenmuseum Zomervakantie

Tijdens jouw buitenmuseum zomervakantie biedt Museum Broekerveiling meer dan alleen een blik op de geschiedenis. Het PROEFLAB, een educatieve ruimte binnen het museum, staat open voor families en vriendengroepen om deel te nemen aan boeiende experimenten die de zintuigen prikkelen en de geest verrijken.

PROEFLAB in het Museum
In het PROEFLAB kun je de wereld van wetenschap en voedselproductie actief ontdekken door deel te nemen aan spannende experimenten. Leer over de groeicycli van planten in verschillende bodemsoorten en ontdek hoe ecologische waterzuivering werkt. Met interactieve opstellingen en deskundige begeleiding biedt het PROEFLAB een unieke kans om op een leuke en educatieve manier meer te leren over de natuurlijke processen achter voedselproductie en milieubewustzijn.

Reizend PROEFLAB
Kan het museum niet bezocht worden tijdens jouw buitenmuseum zomervakantie? Geen probleem! Het Reizende PROEFLAB brengt dezelfde leerzame ervaring naar jouw locatie. Ideaal voor scholen, clubs en andere groepen die op zoek zijn naar een educatieve en vermakelijke activiteit. Het Reizende PROEFLAB is uitgerust met boeiende experimenten en deskundige begeleiding, waardoor deelnemers kunnen genieten van dezelfde hands-on ervaringen als in het museum zelf. Van het observeren van plantengroei tot het verkennen van ecologische principes, het Reizende PROEFLAB biedt een inspirerende kennismaking met de wereld van wetenschap en voedselproductie, waar je ook bent.

buitenmuseum-zomervakantie

Arrangementen voor groepen tijdens jouw Buitenmuseum Zomervakantie

Bij het plannen van jouw bezoek aan een buitenmuseum zomervakantie biedt Museum Broekerveiling twee uitstekend verzorgde arrangementen voor een memorabele dag met familie of vrienden. Elk arrangement is zorgvuldig samengesteld om jou een volledige ervaring van ongeveer vijf uur te bieden, waarbij je kunt kiezen uit ‘Rust, Ruimte en Frisse Lucht I’ of ‘Rust, Ruimte en Frisse Lucht II’, afhankelijk van jouw persoonlijke voorkeuren en planning.

Rust, Ruimte en Frisse Lucht I
Begin je dag met een warm welkom van koffie of thee en iets lekkers, waardoor je direct in de ontspanningsmodus komt. Vervolgens leidt een deskundige gids je rond door het museum, waarbij je inzicht krijgt in de rijke geschiedenis van de veilingcultuur en de omgeving. Na deze inspirerende tour wacht een schilderachtige rondvaart door het betoverende Rijk der Duizend Eilanden, waarbij de schipper boeiende verhalen deelt over het leven van vroegere tuinders. Daarna is het tijd om te genieten van een smakelijke lunch, bereid met verse streekproducten. De dag wordt afgesloten met een interactieve demonstratieveiling, waar je zelf kunt ervaren hoe het voelt om te bieden op groenten en fruit.

Rust, Ruimte en Frisse Lucht II
Wil je liever je dag beginnen met een stevige lunch? Dan is dit arrangement perfect voor jou. Geniet van een uitgebreide lunch voordat je het museum verkent tijdens een boeiende rondleiding. Daarna stap je aan boord voor een ontspannen rondvaart door het idyllische landschap van het Rijk der Duizend Eilanden. Ter afsluiting van de dag kun je deelnemen aan een demonstratieveiling en genieten van een gezellige borrel met warme snacks, terwijl je napraat over de hoogtepunten van je buitenmuseum zomervakantie-ervaring.

Of je nu kiest voor Rust, Ruimte en Frisse Lucht I of II, beide arrangementen beloven een dag vol plezier, educatie en ontspanning te midden van het prachtige landschap en de rijke geschiedenis van Museum Broekerveiling.

Ontdek het museum nu!