Uitje Zomervakantie in Alkmaar

Uitje Alkmaar in de zomervakantie: Bezoek Museum Broekerveiling!

Op zoek naar een boeiend en avontuurlijk uitje voor de zomervakantie? Kom naar Museum Broekerveiling in het pittoreske Broek op Langedijk en stap terug in de tijd van de oudste groentedoorvaarveiling ter wereld! Hier is het veilen bij afslag ontstaan, een traditie die nog steeds wordt geëerd. Beleef een onvergetelijke dag vol ontdekkingen, plezier en educatie in het leukste museum van Nederland!

Plan uw bezoek!
Geweldig leuk, eens wat anders!

Heerlijk uitje in de zomervakantie!

Vooral voor kinderen is er veel aandacht, zowel tijdens de leuke boottocht als tijdens de superleuke groenteveiling. De vrijwilligers is geen moeite te veel, je merkt hoe leuk zij het zelf ook vinden.

Wat is er te doen op uw uitje in de zomervakantie?

Tijdens uw uitje in Alkmaar en omstreken biedt Museum BroekerVeiling meer dan alleen een blik op de geschiedenis. Het PROEFLAB, een educatieve ruimte binnen het museum, staat open voor families en vriendengroepen om deel te nemen aan boeiende experimenten die de zintuigen prikkelen en de geest verrijken. Dit laboratorium is een speeltuin van wetenschap en natuur, waar bezoekers kunnen proeven en testen, de groeicycli van planten in verschillende bodemsoorten kunnen onderzoeken, en de kunst van waterzuivering met behulp van natuurlijke materialen kunnen ontdekken. Het PROEFLAB is een uitstekende gelegenheid om op een interactieve manier te leren over voedselproductie en milieubewustzijn.

Voor diegenen die niet in staat zijn het museum persoonlijk te bezoeken, biedt het Reizende PROEFLAB een oplossing. Dit mobiele laboratorium brengt de wonderen van het PROEFLAB naar uw locatie, compleet met deskundige begeleiding, voor groepen van 15 tot 18 deelnemers. Het is de perfecte optie voor scholen, clubs, gemeenschapscentra en andere organisaties die op zoek zijn naar een educatieve en vermakelijke activiteit. Het Reizende PROEFLAB is net zo boeiend en verrassend als de ervaring in het museum zelf en is een ideale manier om een uniek leerzaam evenement te organiseren.

uitje-alkmaar-in-de-zomervakantie

Arrangementen voor groepen op uw uitje Alkmaar in de zomervakantie.

Bij het plannen van uw uitje Alkmaar in de zomervakantie biedt Museum Broekerveiling twee uitstekend verzorgde arrangementen voor een memorabele dag met familie of vrienden. Elk arrangement is zorgvuldig samengesteld om u een volledige ervaring van ongeveer vijf uur te bieden, waarbij u kunt kiezen uit ‘Rust, Ruimte en Frisse Lucht I’ of ‘Rust, Ruimte en Frisse Lucht II’, afhankelijk van uw persoonlijke voorkeuren en planning.

De keuze tussen de twee arrangementen wordt beïnvloed door de volgorde waarin de activiteiten plaatsvinden en het moment waarop de lunch wordt geserveerd. ‘Rust, Ruimte en Frisse Lucht I’ start met een verwelkomende koffie of thee en iets lekkers, gevolgd door een informatieve rondleiding, een schilderachtige rondvaart, een smakelijke lunch en een interactieve demonstratieveiling. In tegenstelling, ‘Rust, Ruimte en Frisse Lucht II’ begint met de lunch, waarna u geniet van een rondleiding en rondvaart, om af te sluiten met een demonstratieveiling en een gezellige borrel vergezeld van warme snacks.

Elk arrangement biedt een even rijke en educatieve ervaring, waardoor de keuze voornamelijk neerkomt op persoonlijke voorkeur voor de indeling van de dag. Ongeacht uw keuze, staat u een fantastische ervaring te wachten bij Museum Broekerveiling, waar u de charme van het oudste doorvaarveilingmuseum van Nederland zult ontdekken.

uitje-alkmaar-zomervakantie

Wat kun je verwachten bij Museum Broekerveiling?

Gelegen in het schilderachtige Broek op Langedijk, een dorp dat zijn faam dankt aan de tuinbouw, onthult Museum BroekerVeiling een fascinerend stukje agrarische geschiedenis. Dit museum, gevestigd op de plek van de allereerste groentedoorvaarveiling ter wereld uit 1887, biedt bezoekers een authentieke ervaring van de veilingcultuur die de basis legde voor moderne veilingpraktijken.

Bij Museum BroekerVeiling wordt de geschiedenis levend gehouden door de originele veilinggebouwen, boten en gereedschappen die een eeuw aan verhalen herbergen. Het is een plaats waar bezoekers niet alleen toeschouwers zijn, maar ook actieve deelnemers in de dynamische wereld van de veiling.

Bezoekers hebben de unieke kans om zelf deel te nemen aan een groenteveiling in de historische veilingzaal, waar ze de kunst van het afslagveilen kunnen leren en oefenen. Daarnaast biedt een rondvaart door het Rijk der Duizend Eilanden, een gebied gekenmerkt door een labyrint van waterwegen en kleine eilandjes, een dieper inzicht in de agrarische methoden van weleer. De schipper deelt tijdens deze tocht verhalen over het leven en de arbeid van de tuinders uit vervlogen tijden.

Voor een meer diepgaande verkenning van het museum en het omliggende terrein, kunnen bezoekers kiezen voor een audiotour of een persoonlijke rondleiding met een gids. Deze rondleidingen bieden een rijke context en antwoorden op vragen over de unieke cultuur en geschiedenis van de groenteveiling.

Museum Broekerveiling is één van de leukste uitjes in de omgeving Alkmaar voor de zomervakantie.

Ontdek het nu!